Wystawa tradycyjnych strojów w Delhi

Podczas tańca i codziennego życia Indii zwrócić można uwagę nie tylko na bogatą tradycję, ale i przepiękne stroje wywodzące się z historii i świadczące o różnorodności kultury. Jeszcze do 21 czerwca 2015 roku oglądać można wystawę „Gdy tańczą plisy”, na którą składa się duża kolekcja ubrań wykonanych przez Sandhya Raman, a noszonych przez tancerzy Bharatanatyam.

Tancerka / źródło https://www.pinterest.com/pin/288371182360532290

Taniec Bharatanatyam sam w sobie przedstawia niezwykłą sztukę, a kostiumy są jego pięknym, niezastąpionym dopełnieniem. Wystawa stanowi esencję znaczenia kostiumu w akcie tanecznym – ubranie staje się zapoczątkowaniem historii, pozwala odkryć się na nowo zarówno publiczności, jak i tancerzowi. Stroje przedstawiają ewolucję postrzegania i interpretacji indyjskiego tańca klasycznego w kolejnych dekadach. Od tradycyjnego ubrania pavadai, aż po współczesne, fantazyjne stroje, wystawa ukazuje niezwykłą emocjonalność, jaką emanuje taniec…. Te uczucia odczuje każdy, nie tylko entuzjasta sztuki! :)

Artystka, której prace zobaczyć można na wystawie ma bogate doświadczenie w projektowaniu strojów – Sandhya Raman poza wykonywaniem zachwycających, scenicznych ubiorów projektuje także kolekcje do noszenia na co dzień, które mimo przeznaczenia nie tracą unikatowego charakteru projektantki.

Wystawę zobaczyć można w India International Centre (IIC) w New Delhi, wstęp jest bezpłatny.

Godziny otwarcia: 11 – 19

Wystawa czynna do 21 czerwca 2015 roku. Tanie loty do Delhi pomogą Ci na nią zdążyć ;)

(Visited 141 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz