Wizy do Indii – zmiany w przepisach

Od 1 lutego 2015 roku uległy zmianie procedury ubiegania się o wizę do Indii. Proces aplikacyjny stał się tym samym kosztowniejszy i bardziej czasochłonny, niż dotychczas. W Polsce obsługą wydawania wiz zajmuje się firma BLS International Visa z siedzibą w Warszawie i jak się okazuje – każdy, zechce odbyć podróż do Indii, będzie musiał uprzednio udać się do stolicy.

India

W myśl najnowszej regulacji, osoby chcące otrzymać wizę, zobowiązane są udostępnić swoje dane biometryczne – odciski palców i zdjęcie twarzy, opatrzone stosownym wnioskiem, który należy złożyć w BLS India Visa Center lub w budynku Ambasady Indii w Warszawie. Jest to jednoznaczne z koniecznością osobistego stawienia się w warszawskiej placówce. Z obowiązku udostępnienia danych biometrycznych na miejscu, zwolnione są dzieci do 12 roku życia oraz osoby powyżej 70 lat.

Z nadejściem lutego, o 25 złotych wzrosła także opłata za wizę turystyczną, która wynosi teraz 257 złotych. Spowodowane jest to zmianą w procedurze uzyskiwania paszportu. Obecnie osobisty odbiór dokumentu nie jest możliwy, bowiem paszporty wraz z wizą będą dostarczane za pośrednictwem kuriera współpracującego z firmą BLS International Visa. Indywidualna organizacja przesyłki z pismem zezwalającym na przekroczenie granicy nie będzie możliwa.

Warto też pamiętać o tym, że wiza do Indii jest jednorazowa i obowiązuje przez 180 dni od momentu wydania. Niestety nowe przepisy czynią ją jedną z najdroższych w gronie popularnych kierunków turystycznych, dlatego warto ją wykorzystać na długą i ciekawą podróż. Tanie loty do Delhi pozwolą nam na zaplanowanie ciekawej i ekonomicznie korzystnej podróży pomimo wysokich cen wiz.

(Visited 61 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz