Tanie loty do Delhi

W ostatnim czasie Indie stały się bardzo popularnym kierunkiem, który odwiedza coraz więcej Polaków. Z pewnością przyczyniły się do tego faktu tanie loty do Delhi, które w porównaniu z innymi miastami Indii, a już w szczególności z pozostałymi destynacjami w Azji południowej, mają znacznie niższą cenę. Bo chociaż do kraju Mahatmy Gandhiego z Polski nie latają tanie linie lotnicze ani nie ma bezpośrednich połączeń, stosunkowo łatwo można znaleźć tanie loty do Indii, a podróż wcale nie musi trwać 2 dni.

Najtaniej polecimy do Delhi z Warszawy lub Krakowa, tanie loty do Delhi

Najtaniej polecimy do Delhi z Warszawy lub Krakowa / Lotnisko Chopina, Warszawa, Polska / fot. Panek@wikimedia

Skąd polecieć do Delhi?

Do Indii można praktycznie dolecieć z każdego większego miasta w Polsce, ponieważ żeby się tam dostać konieczna jest jedna przesiadka. Masz zatem wiele możliwości wylotu – Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice. Jednak na prawdziwie tanie loty do Delhi można właściwie liczyć tylko z Warszawy lub Krakowa. Z obu lotnisk, z przesiadką w Moskwie, dosyć wygodne i atrakcyjne cenowo przeloty oferuje rosyjska linia lotnicza Aeroflot. Z polskiej stolicy lata tureckie Turkish Airlines, którego stosunek ceny do czasu przelotu jest najbardziej korzystny dla podróżnych.

Najwygodniejsze połączenia

Jeżeli Twoim priorytetem jest czas, jaki spędzisz w podróży, najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie, które oferuje Australian Airlines. Startując z warszawskiego Okęcia, z godzinną przesiadką w Wiedniu, łączny czas podróży wynosi niewiele ponad 10 godzin. Podobnie wygląda połączenie Lufthansy: trasę Warszawa – Frankfurt nad Menem – Delhi pokonasz w maksymalnie 11 godzin, włączając 1,5 godzinną przesiadkę. Jeżeli natomiast najbardziej zależy Ci na niskiej cenie, tanie loty do Indii oferuje wspomniany wcześniej Aeroflot (tu czeka Cię przesiadka w Moskwie) lub Turkish Airlines ze zmianą samolotu w Istambule. Szczególnie oferta drugiego przewoźnika zdaje się być atrakcyjna, przelot zajmuje tylko 11 godzin, więc warto rozważyć tę opcję. Loty pozostałych przewoźników są nieznacznie droższe i dłuższe, co jest związane z czasem spędzonym na lotnisku w czasie przesiadki.

Zwiedzanie po drodze

W drodze do Delhi możesz także zatrzymać się na kilkanaście godzin w mieście, w którym się przesiadasz – jest to możliwe np. w przypadku Moskwy, Paryża lub Helsinek (odpowiednio wybierając linie Aeroflot, Air France i Finnair). Jest to ciekawa propozycja, gdyż nadając bagaż w Polsce bezpośrednio do Delhi, możesz bez problemu, tylko z bagażem podręcznym, spędzić do 24 godzin w wybranym mieście i w czasie tego międzylądowania zwiedzić je. Warto wiedzieć, że za przerwę w locie na więcej niż 24 godziny często trzeba dopłacać, a w przypadku Moskwy jest to koszt około 300 zł. Pamiętaj też, że wjeżdżając do stolicy Rosji, Polacy potrzebują wizy.

Potrzebujesz więcej informacji? Dowiedz się więcej o biletach lotniczych do Delhi.

(Visited 188 times, 1 visits today)