Mistrzostwo indyjskiego rękodzieła

Osiem kilometrów na południe od Delhi przez dwa pierwsze tygodnie lutego będzie odbywał się wielki targ Surajkund International Crafts Mela, na którym zbierają się prawdziwi artyści, przedstawiający własnoręcznie wykonane dzieła. Na tym corocznym wydarzeniu można zaopatrzyć się m.in. w przepiękne obrazy, rzeźby, tkaniny, garnki, ubrania czy pamiątki wykonane z niebywałą precyzją przez ludzi, którzy udowadniają, że ludzka ręka potrafi zrobić coś piękniejszego aniżeli zwykła maszyna.

Surajkund

Na targach można znaleźć cuda stworzone ludzką ręką, fot.: Koshy Koshy

Targi w Surajkund odbywają się corocznie, a od 1 do 15 lutego będzie miała miejsce już 28 edycja. Oprócz ponad 400 stanowisk wypełnionych kolorowymi artefaktami zgromadzeni będą mogli podziwiać również pokazy taneczne i teatralne, słuchać folkowej muzyki granej na żywo oraz uczestniczyć w innych kulturalnych wydarzeniach. Codziennie targi będą dostępne dla gości od 9:30 do 19:00 miejscowego czasu. W opisywane rejony można bez problemu dostać się z Delhi za sprawą jednej z linii autobusowych.

W tym roku tematem przewodnim targów jest słynny region turystyczny Goa, a jako partnerskie państwo wybrano Sri Lankę, skąd również przybędzie wielu artystów. Naturalnie nie zabraknie specjalnych stanowisk z tradycyjnym indyjskim jedzeniem.

Więcej informacji na temat Surajkund International Crafts Mela można znaleźć na tej stronie.

Jeśli jesteś amatorem indyjskiego rękodzieła to koniecznie odwiedź Surajkund. Już dziś zabukuj bilety lotnicze do Delhi.

(Visited 25 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz