Lotnisko w Delhi

Największym i najnowocześniejszym portem lotniczym w Indiach jest lotnisko w Delhi im. Indiry Gandhi (DEL). Jest położone 16 kilometrów na południowy zachód od miasta i rocznie obsługuje ponad 30 milionów podróżnych, a do 2030 roku planowane jest zwiększenie tej liczby do niemal 100 milionów pasażerów. Obecnie składa się z trzech terminali, a w planach jest wybudowanie dwóch kolejnych międzynarodowych, a także specjalnego terminala obsługujących tylko pielgrzymów udających się do najważniejszych świętych miejsc islamu.

Lotnisko im. Indiry Gandhi, Delhi, Indie, lotnisko w Delhi

Lotnisko im. Indiry Gandhi, Delhi, Indie / fot. seaview99@wikimedia

Infrastruktura lotniska

Lotnisko Delhi Indira Gandhi ma wiele do zaoferowania podróżnym. Z pewnością nie będą się tu nudzić. Budynek jest ciekawie zaprojektowany, z licznymi malowidłami i rzeźbami przedstawiającymi typowe hinduskie motywy. Do dyspozycji pasażerów jest wiele restauracji, kawiarni, sklepów, informacja turystyczna, pokoje zabaw dla dzieci, a także centrum masażu, jogi oraz porad astrologicznych i wróżb. Znajdziesz tu także bankomaty, kantory, dwa punkty medyczne, hotel oraz specjalne pomieszczenia do spania ustawione w terminalu międzynarodowym, wynajmowane na godziny i wyposażone w TV, odtwarzacz DVD oraz ładowarkę baterii. Do 20 minut można tu także bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego internetu. W terminalach działają ruchome chodniki, a zmęczonym podróżnym oferowane są także fotele, na których można leżeć.

Przy lotnisku znajdują się dwa wielopiętrowe parkingi dla samochodów. Jeden dla pasażerów lotów międzynarodowych i jeden dla krajowych. Postój do 30 min kosztuje 50 rupii, od 30 min do 2 godzin 100 rupii, a każda kolejna rozpoczęta godzina 50 rupii. Na 24-godzinny bilet będziesz musiał natomiast wydać 600 rupii.

Główne połączenia

Lotnisko w Delhi obsługuje ponad 60 linii lotniczych, które oferują loty do wielu miast całego świata. Ma bezpośrednie połączenie m.in. z Moskwą, Kijowem, Pekinem, Paryżem, Frankfurtem, Hong Kongiem, Nowym Jorkiem, Kabulem, Londynem, Osaką, Singapurem, Tokio, Mauritiusem, Bangkokiem, Rzymem, Tai pei, Nairobi, Amsterdamem, Kuwejtem, Kuala Lumpur, Katmandu, Singapurem, Colombo, Zurychem, Istambułem, Teheranem, Brukselą oraz Toronto. Bez problemu można stąd także dolecieć do innych indyjskich miast takich, jak: Jaipur, Bombaj, Amritsar, Goa, Pune, Kalkuta, Bangalore czy Leh.

Dowiedz się wygląda dojazd z lotniska do Delhi i z powrotem.

Dodatkowe informacje:
bilety do Delhi
tanie loty do Delhi

(Visited 173 times, 1 visits today)