Festiwal Kalamezuthu

Już niedługo rozpocznie się niesamowity Festiwal Kalamezuthu w New Delhi. Trwać on będzie cztery dni – od 8.12. do 12.12.2013 r., codziennie od 14:00 do 20:00. Impreza poświęcona jest Kalamezuthu, która jest tradycyjną sztuką wywodzącą się z Kerala – stanu w południowo – zachodnich Indiach, najgęściej zaludnionego stanu Indii.

gandharvan-kalam-gandharvan-theyyam-1

Korzenie Kalamezuthu sięgają do 4 wieku, gdzie służyła jako sposób rozpowszechniania wiedzy, czynnik integrujący społeczność. To sztuka, w której najważniejsze są: śpiew, taniec, muzyka, rytm, magia i dramat. To niesamowicie porywające widowisko zawsze przyciąga tłumy, które chcą podziwiać niecodzienne połączenia wielu form sztuki na raz – splecionych w niesamowitą, żywą instalację.

W festiwalu uczestniczyć będą rdzenni artyści z Kerala, którzy w ten sposób chcą popularyzować swoją kulturę. W Delhi oczekuje się szerokiego zainteresowania festiwalem, dlatego jego przygotowania prowadzone są na szeroką skalę. Planując swój pobyt w tym czasie w mieście, z wyprzedzeniem zabukuj bilety lotnicze do Delhi i zarezerwuj nocleg w hotelu.

Po więcej informacji oraz program imprezy zapraszamy na stronę internetową.

(Visited 19 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz