Dojazd z lotniska do Delhi

Dojazd z lotniska do Delhi z pewnością nie sprawi nikomu większych problemów, ponieważ jest ono bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Istnieje kilka środków lokomocji, które obsługują trasę miasto – lotnisko. Do wyboru podróżnych jest metro, autobusy oraz taksówki. Rezerwując bilety lotnicze do Delhi nie musisz martwić się późniejszym transportem :)

Lotnisko im. Indiry Gandhi, Delhi, Indie , dojazd z lotniska do Delhi

Lotnisko im. Indiry Gandhi, Delhi, Indie / fot. Kprateek88@wikimedia

Metro

Zdecydowanie najszybciej można dojechać do miasta za pośrednictwem nowoczesnej linii metra, które odjeżdża co 15 minut spod hali odlotów. Do centrum prowadzi pospieszna linia, która dociera tam w ciągu 20 minut. Swoją pracę kolej podziemna zaczyna o 5:00 rano, a ostatni pociąg odjeżdża o 23:00. Jest to bardzo wygodne połączenie i stosunkowo tanie, jednak w przypadku, gdy Twój przylot lub wylot odbywa się w godzinach nocnych, czas pracy metra stanowi duży problem – lepiej wtedy skorzystać z autobusu lub taksówki. Przejechanie trasy port lotniczy – centrum (New Delhi Station) to koszt 80 rupii (4,9 PLN) w jedną stronę. Bilety można kupić na stacji metra w specjalnych biurach lub w biletomatach ustawionych przed wejściem na stację.

Autobusy

Drugą możliwością dotarcia do centrum są kursujące co pół godziny prywatne klimatyzowane autobusy. Docierają m.in. do Connaught Place, Kashmiri Gate oraz międzymiastowych dworców autobusowych. Można także dotrzeć autobusami komunikacji miejskiej, ale te nie zawsze są klimatyzowane, a przemieszczanie się nimi stanowi duże wyzwanie dla Europejczyków odwiedzających Indie po raz pierwszy. Kursują one co godzinę przez całą dobę. Koszt przejazdu to 50 rupii (3 PLN) za bilet normalny i 25 rupii (1,5 PLN) za bilet dla dziecka do 12 roku życia. Za dodatkowy bagaż zapłacisz 25 rupii (1,5 PLN), a bilety kupuje się u kontrolera w autobusie.

Taksówki

Ostatnią możliwością dostania się do miasta jest zamówienie taksówki. Pod terminalami stoi ich bardzo wiele, jednak zdecydowanie najbardziej opłacalne jest wzięcie taxi pre-paid. Taksówkarze bowiem bardzo dobrze wiedzą, jak zarobić na turystach i zwłaszcza jeśli jesteś w Indiach po raz pierwszy, za wybraną trasę zapewne zapłacisz kilka razy więcej. Biuro pre-paid taxi ulokowane jest w głównej hali odlotów. W okienku prosi się o zamówienie taksówki w konkretne miejsce, płaci od razu ustaloną kwotę i z wydrukowanym pokwitowaniem należy zgłosić się na odpowiednie stanowisko taxi, gdzie czeka już taksówkarz. Koszt przejazdu do centrum powinien wynosić około 200-300 rupii (12-18 PLN). Trzeba jednak pamiętać, iż standard indyjskich taksówek znacznie różni się od europejskich standardów. Nie spodziewaj się więc czystego, nowego i wygodnego auta.

Wypożyczenie samochodu

Dla tych, którzy na własną rękę pragną zwiedzać Indie, do dyspozycji jest także wypożyczalnia samochodów. Ponieważ Hindusi są dosyć porywczymi kierowcami, często łamią przepisy, a klaksonów używają częściej niż hamulca, samodzielne prowadzenie samochodu w Indiach nie jest wskazane. Dlatego do wyboru podróżnych jest nie tylko wynajęcie auta, ale także szofera. W obu terminalach – międzynarodowym i krajowym znajdują się biura wypożyczalni Carzonrent. Możliwe jest także wypożyczenie ekskluzywnych limuzyn. Jednodniowe wynajęcie samochodu z szoferem to koszt około 5000 rupii (304 PLN).

Dowiedz się więcej na temat lotniska w Delhi.

(Visited 859 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz