Delhi – sieć autobusowa

Stolica Indii jest niezwykle tłoczna, a czas przejazdu ulicami, ze względu na ogromne korki, jest znacznie dłuższy niż metrem. Może to być szczególnie uciążliwe, kiedy z nieba leje się żar, a Ty jedziesz w nieklimatyzowanym autobusie.

Dowiedz się jak skutecznie poruszać się po Delhi, komunikacja w delhi

Dowiedz się jak skutecznie poruszać się po Delhi

W Delhi sieć autobusowa jest dobrze rozwinięta i dotrzesz nią do praktycznie każdego zakątka w mieście. Ciekawy jest tu sposób informowania kierowcy o chęci wyjścia z pojazdu. Przed przystankiem, a często nawet w każdym dowolnym miejscu, należy podejść do drzwi i uderzyć w nie mocno, dwa razy. Kierowca słysząc ten sygnał zwolni, otworzy drzwi i zaczeka, aż (dosłownie) wyskoczysz z autobusu. Często bowiem zdarza się, że na mniej obleganym przystanku kierowcy nie zatrzymują się, tylko znacząco zwalniają.  Bilet na jeden przejazd kosztuje 5, 10 lub 15 rupii (0,3 / 0,6 / 0,9 zł) w autobusie bez klimatyzacji oraz 10, 15, 20 lub 25 rupii (0,6 / 0,9 / 1,2 / 1,5 zł) w autobusie klimatyzowanym (w zależności od ilości przystanków jaką masz do pokonania). Bilety kupuje się w autobusie u kontrolera. Studenci mogą domagać się 50% zniżki, lecz często legitymacja studencka nie jest honorowana przez kontrolera bez podania sensownej przyczyny. Wszystko zależy od tego, jak bardzo potrafisz być przekonujący. Można także kupić tzw. green card, która pozwala na całodzienne korzystanie z autobusów za 40 rupii (2,4 zł) w autobusach bez klimatyzacji i 50 rupii (3 zł) w autobusach z klimatyzacją, których jednak jest niewiele. Niestety nocna sieć autobusowa w Delhi nie jest imponująca. Autobusy jeżdżą rzadko i istnieje tylko kilka linii.


Jeśli jesteś zainteresowany Indiami, już dziś zarezerwuj bilety lotnicze do Delhi i przekonaj się jak wygląda życie w tym kraju;)

Dowiedz się więcej na temat komunikacji w Delhi.

(Visited 104 times, 1 visits today)

One Comment

  1. Pingback: Komunikacja w Delhi | Loty do Delhi

Dodaj komentarz