Atrakcje w Delhi

Jeśli wydaje Ci się, że atrakcje w Delhi, które koniecznie trzeba zobaczyć to tylko znane na całym świecie wspaniałe świątynie i monumentalne budynki, zdecydowanie się mylisz. Miasto ma do zaoferowania znacznie więcej. To także miejsca pamięci, niezwykłe muzea, a także wszelkie inne atrakcje turystyczne w Delhi, które sprawiają, że miasto jest niezwykle ciekawe i tworzą jego niepowtarzalny klimat.

Przyprawy na targu, Delhi, Indie, atrakcje w Delhi

Przyprawy na targu, Delhi, Indie / fot. judepics@wikimedia

Na zakupy tylko do Delhi

Miłośnicy zakupów z pewnością odnajdą swoje miejsce na Ziemi w dzielnicy Paharganj na Main Bazar. Naszyjniki, kolorowe sari (tradycyjny strój Hindusek), obrazy, figurki przedstawiające hinduistyczne bóstwa – dla niektórych właśnie to miejsce będzie reprezentowało największe atrakcje w Delhi. Na turystów czekają tu setki sklepów z pamiątkami, ubraniami i tradycyjnymi hinduskimi wyrobami, których cena zależy tylko i wyłącznie od zdolności do targowania się kupującego. Znajduje się tu także spora liczba tanich hoteli, kawiarni, restauracji i barów, a wszystko to niedaleko stacji kolejowej New Delhi. Zdecydowanie warto się tu wybrać.

Niezwykłe muzeum

Znudziło Ci się już zwiedzanie muzeów z wartościowymi, ale niewyróżniającymi spośród się milionów innych eksponatami? Delhi ma dla Ciebie ciekawą alternatywę. Z pewnością zaintryguje Cię wystawa toalet Sulabh. Możesz tutaj zobaczyć ewolucję, jaką przeszły toalety, ich różne rodzaje i wzornictwo. Budynek nie jest imponujących rozmiarów, ale ilość eksponatów zadziwia. Uzbrój się w odrobinę dobrego humoru, zdobądź się na odrobinę szaleństwa i zobacz to jedyne w swoim rodzaju muzeum.

Niezapomniany Mahatma Gandhi

Jeśli jednak podchodzisz do muzeów bardziej tradycyjnie i poważniej, koniecznie odwiedź to poświęcone Mahatmie Gandhi. Zobaczysz w nim nawet bardzo osobiste przedmioty słynnego Hindusa, takie jak np. książki, okulary, klapki, przybory do golenia i naczynia. Pochodzą one z różnych okresów życia Gandhiego – od czasów studiów prawniczych do jego walki o niepodległość kraju. Z tym niezwykłym człowiekiem związane jest także jeszcze jedno miejsce w Delhi – Raj Ghat, gdzie tradycyjnie spalono jego zwłoki, a dziś umieszczona jest pamiątkowa tablica.

Mahatma Gandhi, atrakcje w Delhi

Mahatma Gandhi

Droga do gwiazd

Wybudowane w 1724 roku na polecenie maharadży Sawai Jai Singha, Jantar Mahar to najstarsze tego typu obserwatorium astronomiczne na świecie. Składają się na nie cztery instrumenty pomiarowe, które wybudowano z czerwonego piaskowca. Co ciekawe, w obserwatorium nie umieszczono żadnego instrumentu optycznego, chociaż w tym czasie w Europie były już znane.

Nocne życie Delhi

Po całodziennej bieganinie pomiędzy najciekawszymi miejscami w mieście warto się odprężyć. W jaki sposób? Najlepiej w licznych klubach Delhi, szczególnie w dzielnicy Greater Kailash, która znana jest z najlepszych imprez w mieście. Warto też spróbować zabawy w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli, gdzie bawią się najbogatsi. Wbrew pozorom wstęp wcale nie zrujnuje Twojego budżetu, a wyśmienita zabawa jest zapewniona. Co więcej, często drinki zamówione do północy otrzymuje się bezpłatnie. Wniosek – jak szaleć, to tylko w Delhi.

Miasto oferuje moc atrakcji i jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Indii. Sprawdź promocje na tanie loty do Delhi i przeżyj swoją indyjską przygodę!

(Visited 77 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz