5 pomysłów na randkę w Delhi

1. Kino indyjskie i nie tylko

Najpopularniejszą formą rozrywki w Delhi jest kino. Miejscem, gdzie w Indiach powstaje najwięcej tego typu produkcji jest Mombaj, jednak w stolicy kraju odnajdziemy wiele kin, w których można obejrzeć bardzo dobre filmy, również w języku angielskim. Warto udać się z druga połówką w takie miejsce i doświadczyć czegoś nowego. Aktualny repertuar kin w Delhi można odnaleźć na stronie internetowej.

Kadr z filmu "Dil Se", 10 pomysłów na randkę w Delhi

Kadr z filmu „Dil Se” / fot. http://www.pinterest.com/pin/465911523920744217/

2. Adventure Island

Nic tak nie sprawia radości, jak fantastyczna zabawa z ukochaną osobą. Jeżeli lubicie ekstremalną rozrywkę, szybkie zjazdy kolejkami górskimi, potężne karuzele kręcące się z zawrotną szybkością, wodne zjeżdżalnie, szalone przejażdżki niewielkimi autami, wspinaczkę w parku linowym lub chociażby zabawne przedstawienia teatralne – wybierzcie się do parku rozrywki Adventure Island! Park otwarty jest codziennie od 11 do 19. Bilet wstępu kosztuje 500 INR, czyli około 25 PLN. Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Adventure Island w Delhi, 5 pomysłów na pobyt z dziećmi w Delhi

Adventure Island w Delhi

3. Ogrody Lodi

Jednym z najpiękniejszych parków w stolicy Indii są tzw. Ogrody Lodich – warto zaplanować wyprawę w to miejsce wybierając się na urlop do Indii. Można znaleźć wiele ciekawych ofert na tanie loty do Delhi z Polski. Ogrody idealnie nadają się na wypoczynek na świeżym powietrzu, a szczególnie na podziwianie pięknej przyrody z ukochaną osobą. Wspaniała roślinność, kolorowe kwiaty, malownicze oczka wodne i strumyki sprzyjają relaksowi. Na terenie Ogrodów znajduje się również kilka grobowców i meczet. Park zamykany jest codziennie o godzinie 20. Wstęp jest darmowy.

Ogrody Lodi, 10 największych atrakacji Delhi

Ogrody Lodi – idealne miejsce na sobotni poranek.

4. Rajpath nocą

Warto udać się na romantyczny spacer po zachodzie słońca. Idealnie nadaje się do tego jedno z najpiękniejszych i najważniejszych miejsc w Delhi i całych Indiach – Rajpath. Wspaniały bulwar, nazwany „drogą królewską” jest po zmierzchu cudownie oświetlony, co sprawia, że staje się jeszcze piękniejszy niż za dnia. Zakochanym z pewnością w tym miejscu szybciej zabiją serca, gdy wtuleni w siebie będą mogli cieszyć się również taką niezwykłą scenerią dokoła.

5. Agrasen Ki Baoli

Jeżeli pragniecie spędzić kilka chwil w samotności, udajcie się do Agrasen Ki Baoli. Ten archeologiczny zabytek usytuowany praktycznie w centrum miasta, stanowi doskonałą ucieczkę od tłumów. Nie tylko ukryjecie się tam przed pędzącym światem, zwiedzicie wspaniały zabytek, ale możecie go potraktować również jak tajemniczy ogród, w którym każde z Was będzie musiało odnaleźć drugą połowę…

Agrasen Ki Baoli, 10 pomysłów na randkę w Delhi

Agrasen Ki Baoli / fot. http://www.pinterest.com/pin/355854808027414782/

(Visited 68 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz