5 miejsc, które musisz zobaczyć nocą w Delhi

Kupiłeś bilety lotnicze do Delhi i nie wiesz, co zobaczyć w ich stolicy podczas nocnego spaceru? Przedstawiamy pięć miejsc, które warto zobaczyć odwiedzając egzotyczne i piękne Delhi!

1. Brama Indii

Brama Indii w Delhi

Brama Indii w Delhi.

Jeden z najbardziej znanych zabytków Delhi- potężny pomnik zbudowany ku czci żołnierzy indyjskich, poległych w bitwach, szczególnie podczas I wojny światowej oraz wojen afgańskich. Na ścianach bramy zostały wyryte nazwiska żołnierzy, którzy zginęli w walce. Monumentalna budowla wygląda niezwykle w nocy, kiedy jest oświetlona z każdej strony i wyróżnia się na tle ciemnego nieba. Przyciąga to turystów, którzy odpoczywają na znajdujących się wokół niej trawnikach.

2. Purana Qila

Purana Qila staje się zupełnie innym miejscem po zmroku.

Purana Qila

To stary fort, który stanowi zarazem najstarszą budowlę na terenie całego Delhi. Miejsce związane jest z najdawniejszą historią indyjskiej stolicy, którą można bliżej poznać szczególnie wieczorami. Po zachodzie słońca bowiem odbywa się tam show, podczas którego za pomocą kolorowych świateł ukazywane są sceny z historii Indii. Dodatkowe emocje wzbudza towarzysząca im muzyka. Ta niezwykła atmosfera pozwala człowiekowi przenieść się do czasów starożytnych Indii.

3. Świątynia Lotosu

Świątynia Lotosu w Delhi.

Świątynia Lotosu w Delhi.

Nazwana została tak ze względu na swój charakterystyczny kształt, przypominający kwiat lotosu. Jest to największa bahaistyczna świątynia w Indiach. Brak w niej jakichkolwiek symboli religijnych, nie odprawia się tam również żadnych rytuałów czy nabożeństw. W świątyni może przebywać zatem wyznawca każdej religii, ważne jednak aby zachować całkowitą ciszę, by nie przeszkadzać innym w medytacji. Ogromna budowla jest wspaniale oświetlona nocą, co czyni ją jeszcze piękniejszą niż za dnia.

4. Park Kalindi Kunj

Park Kalindi Kunj wieczorem.

Park Kalindi Kunj wieczorem.

Ten malowniczy park pełen jest młodych drzewek, zielonych dywanów trawy oraz kolorowych kwiatów. To doskonałe miejsce na wypoczynek. Warto udać się tam na wieczorny spacer. Park jest wówczas pięknie oświetlony i już z daleka mieni się całą gamą kolorowych świateł, które odbijają się w wodzie pobliskich fontann i jezior. Na terenie Kalindi Kunj znajduje się też park rozrywki ze słynnym Delhi Eye – diabelskim młynem wzorowanym na London Eye.

5. Dilli Haat

Dilli Haat - wspaniałe indyjskie bazary.

Dilli Haat – wspaniałe indyjskie bazary.

Charakterystyczne indyjskie bazary, które zachwycają turystów kolorowymi, prawdziwie indyjskimi wyrobami rzemieślniczymi oraz strojami, a także innymi rękodziełami z różnych stron świata. Nie brakuje tam także stoisk z jedzeniem z każdego regionu w państwie. Dilli Haat to miejsce, w którym możesz najlepiej zapoznać się z kulturą, sztuką oraz kuchnią Indii. Najlepiej udać się tam wieczorem, kiedy wspaniale oświetlone stragany wyglądają jeszcze bardziej urokliwie. Wejście to koszt zaledwie 20 INR (około 1 PLN) za osobę dorosłą i połowę tego za dziecko.

(Visited 172 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz