10 największych atrakcji Delhi

1. Khan Market

Khan Market, 10 największych atrakcji Delhi

Khan Market to największy bazar w Delhi

Spacerując po ulicach Delhi warto odwiedzić jeden z miejskich bazarów. Jednym z największych jest Khan Market, na którym można kupić niemal wszystko – od tradycyjnego rękodzieła, aż po przepiękne sari. Handlarze prezentują swoje towary codziennie oprócz niedzieli. Rozmaite rękodzieło z pewnością znajdzie miejsce w bagażu w samolocie, jeśli planujesz lot z Delhi do Warszawy :)

2. Świątynia Lotosu

Świątynia Lotosu, Delhi, Indie, new delhi zabytki

Świątynia Lotosu w Delhi.

Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów, jaki można odwiedzić podczas wycieczki do Delhi. Ogromna świątynia wybudowana została tak, aby swoją bryłą przypominała kwiat lotosu. Obok imponującej konstrukcji rozpościera się piękny park ozdobiony starannie przyciętymi krzewami. Zwiedzanie obiektu możliwe jest od godziny 9:00 do 17:30 zimą oraz od 9:00 do 19:00 latem od wtorku do niedzieli. Dodatkowe informacje na stronie internetowej.

3. Jama Masjid

Epoka mogolska pozostawiła po sobie liczne świadectwa dawnej świetności potężnego imperium. Do najpiękniejszych przykładów architektonicznego dziedzictwa tamtych lat należy Jama Masjid. Meczet można odwiedzać codziennie z wyłączeniem czasu modlitwy. Ważnym jest, aby podczas zwiedzania zachować odpowiedni strój!

Jama Masjid, 10 największych atrakcji Delhi

Jama Masjid to to największa budowla sakralna w Indiach.

4. Grobowiec Humayuna

Grobowiec Humajuna, 10 największych atrakcji Delhi

Grobowiec Humajuna w Delhi.

Wspaniały grobowiec mogolskiego władcy stał się inspiracją dla powstałego później Taj Mahal. Wybudowany z utrzymanego w ciepłej kolorystyce piaskowca, doskonale wpisuje się w pobliski park, tworząc harmonijną całość. Bilet wstępu do wnętrza sanktuarium kosztuje 5 USD, natomiast dzieci oraz młodzież do 15 roku życia mogą rozpocząć zwiedzanie bez konieczności zakupu biletu.

5. Kutb Minar

Kutb Minar, 10 największych atrakcji Delhi

Kutb Minar w Delhi.

Wyjątkowo okazałym zabytkiem znajdującym się w Delhi jest potężny Kutb Minar. Mierzący 73 metry minaret jest najwyższą tego typu konstrukcją w Indiach. Na całej, smukłej budowli umieszczone zostały płaskorzeźby oraz dekoracyjne żłobienia. Wieża ta zasłynęła również jako ulubione miejsce popełniania samobójstw. Bilet wstępu na szczyt kosztuje 5 USD (młodzieży do lat 15 przysługuje zwolnienie z opłaty). Więcej informacji – tutaj.

6. Ogrody Lodi

Ogrody Lodi, 10 największych atrakacji Delhi

Ogrody Lodi – idealne miejsce na sobotni poranek.

Szukając wytchnienia od zgiełku wielkiego miasta, warto wybrać się do Ogrodów Lodi. Obok doskonale utrzymanej roślinności, znajdują się zabytkowe zabudowania grobowca oraz meczetu. Wejście na teren parku jest bezpłatne. Szczególnie w weekendy można się spodziewać licznie wypoczywających mieszkańców Delhi.

7. Rajghat

 Rajghat, 10 największych atrakcji Delhi

Rajghat – pomnik upamiętniający Gandhiego w Delhi.

Do najciekawszych miejsc związanych z najnowszą historią Indii jest Rajghat. Pomnik ma przypominać wielką postać hinduskiego bohatera narodowego Mahatmę Gandhiego. Mieszkańcy miasta często przyozdabiają pamiątkową płytę świeżymi kwiatami.

8. Czerwony Fort

Czerwony Fort, 10 największych zabytków Delhi

Czerwony Fort w Delhi.

Będący jedną z największych atrakcji Delhi Czerwony Fort, jest miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić. Wybudowana w XVII wieku twierdza miała zabezpieczać północ Indii przed najeźdźcami, lecz także stanowić jedną z rezydencji władcy. Warto kupić bilet za 5 USD, aby na własne oczy ujrzeć wszystkie wspaniałości, jakie skrywa w swoim wnętrzu potężny zamek. Zwiedzanie jest możliwe od wtorku do niedzieli od świtu do zmierzchu. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

9. Jantar Mantar

Jantar Mantar, 10 największych zabytków Delhi

Jantar Mantar w Delhi.

Jednym z najciekawszych, a zarazem najbardziej zaskakujących miejsc, jakie można odwiedzić podczas poznawania Delhi, jest Jantar Mantar. Zespół konstrukcji umożliwia prowadzenie obserwacji astronomicznych oraz dokonywanie precyzyjnych obliczeń związanych z podziwianiem ciał niebieskich. Wstęp do obiektu jest dostępny za 1.6 USD dla osób dorosłych. Dzieci i młodzież do 15. roku życia nie muszą płacić za bilet. Zwiedzanie jest możliwe od wschodu do zachodu słońca.
Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej.

10. Akshardham

Największy kompleks świątynny hinduizmu Akshardham znany jest z niesamowitej architektury oraz kilku miejsc, które warto zobaczyć podczas wizyty w Indiach. Jednym z takich elementów świątyni jest grająca fontanna. Pokazy światła i dźwięku odbywają się codziennie o 19:45. Zwiedzać można od wtorku do niedzieli od 9:30. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje ok. 2.8 USD, a dla dziecka do 12. roku życia 1.6 USD. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie internetowej.

Akshardham, 10 największych atrakcji Delhi

Akshardham – zapierająca dech w piersiach budowla w Delhi.

(Visited 509 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz